X
تبلیغات
گیاه آویشن چیست و چه فوایدی برای لاغری، پوست و خون شما دارد؟

سالم زیبا

گیاه آویشن چیست و چه فوایدی برای لاغری، پوست و خون شما دارد؟

از آويشن بطور گسترده در آشپزي و اهداف دارويي براي هزاران سال در روم و يونان استفاده ميشده است. اگرچه آويشن انواع بسيار زيادي دارد اما نوع معمول در ايران  بيشتر در آشپزي استفاده ميشود. اين گياه براي استفاده در غذاها و بعنوان گياه دارويي بسيار محبوب است. در اينجا ليستي از مزاياي اين گياه براي سلامتي را آورده ايم.

استفاده از آويشن

برگهاي تازه ي آويشن بيشتر در پخت و پز (تزئين غذا و مصرف به جاي سبزي) و درست کردن دمنوش و چاي استفاده ميشود. آويشن همچنين براي محافظت در مقابل حشرات و دود کردن آنها استفاده ميشود. روغن آويشن در موارد زيادي از جمله بعنوان ترکيبي در دئودورانتها و صابونهاي معطر استفاده ميشود. آويشن بعنوان ضدعفوني کننده بسيار عالي عمل ميکند و براي حفاظت از گوشت و سبزيجات بسيار استفاده ميشود. اگرچه برگهاي تازه آويشن خوردني هستند اما روغن آويشن که از خود آن گرفته ميشود خوردني نيست و براي استفاده بر روي پوست حتما بايد با يک روغن حامل يا آب رقيق شود. براي استفاده هاي دارويي از آويشن براي درمان بيماري هايي مانند اسهال، درد معده، کوليک، گلودرد، سرفه و آرتروز استفاده ميشود. همچنين از اين گياه بعنوان ديورتيک (ادرارآور) استفاده ميشود.

آيا ميدانستيد؟

روميان باستان از آويشن بعنوان درماني براي ماليخوليا استفاده ميکردند. همچنين براي بو و عطر خوب اين گياه آنرا در خانه هايشان ميگذاشتند. همچنين مصريان در موميايي کردن اجساد از آويشن استفاده ميکردند.

خواص بيشتر اين گياه را با کليک بر روي لينک زير بخوانيد:

گياه آويشن چيست و چه فوايدي براي لاغري، پوست و خون شما دارد؟

+ نوشته شده در دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ساعت ۱۹:۲۲ توسط شمیم نعیمی دسته : نظر(0)